Výběry býčků na OPB Osík

16.02.2016

ARNOŠT ze STATKU ET 

Na výběrech nechyběli ani naši zástupci plemene charolais a masný simentál...především býček plemene charolais nám udělal radost...


Býček ARNOŠT ze Statku ET se narodil z embryotrasferu, z velice slibného spojení špičkové francouzské dárkyně RAVISSANTE a legendárního inseminačního býka jménem CIEL.
Pokud jste již někdy slyšleli o býkovi jménem PINAY, což je jeden z nejpoužívanějších francouzských inseminačních býků vůbec. Jeho plnou sestrou právě Ravissante. Ravissante i Pinay pochází ze stejně ceněného spojení býka IMPAIR s krávou jménem Mary (Homere), která se pro svůj exteriér i mateřské vlastnosti stala opravdovou legendou - ještě ve 13 letech byla stále zapojena v reprodukci a za svůj život dala více než 160 embryí.

Býček ARNOŠT ze Statku, který na pondělních výběrech v Osíku získal registr ZIT 801, má u nás na Statku ještě 4 plné sestry, které se narodily ze stejného embrytransferu.

ARNOŠT dosáhl přírůstku během testu v Osíků 2141 g, od narození pak 1605 g. 

Jeho váha ve 120 dnech byla na úrovni 234 kg, 342 kg ve 210 dnech a roční váha byla téměř 600 kg (576 kg). Ke dni výběrů vážil býček kolem 800 kg. Celkově dosáhl při základním výběru 76 bodů. Býček vyniká hmotností a délkou těla, nadprůměrným osvalením i jemnou kostrou, což předpovídá budoucímu majiteli snadné telení.

A takto vypadal býček při základních výběrech...