První seče a ochrana přírody
02.06.2026
První seče jsou na Statku v plném proudu a my bychom chtěli poděkovat všem dobrovolníkům za spolupráci při kontrole luk před samotným posečením.
Letos je velkým technologickým pomocníkem dron s termovizí.
Na Statku chráníme nejen telata :-)))
Více se dočtete též zde: https://obec-zlataolesnice.cz/
anebo také zde: https://www.instagram.com/r6eel/DZGGyFPiIEj/?igsh=OGtkdTJ6cTNnMzh1
Děkujeme všem!




* Fotografie byly pořízeny právě dobrovolníky, kteří srnčata zachraňovali, a používáme je s laskavým svolením Jakuba Zimy, člena našeho Statek Bernartice teamu :-)



